Webrazzi Mobil’15 - Etkinlik Gözlemleri & Katılımcılar
Webrazzi Mobil’15

Günümüzün iş dünyasındaki en etkili ‘’aracı’’ şüphesiz ki mobil. Mobilin ve mobil aplikasyonlarının gücünün bir kez daha farkına vardığınız, bu alanda önde gelen CEO’ları, yazılımcıları ve yatırımcıları bir arada görme şansı yakaladığınız bir etkinlik: Webrazzi Mobil’15.

Öncelikle sizlere Webrazzi’den bahsetmek istiyorum.

Web 2.0 ikinci nesil internet hizmetlerini, yani internet kullanıcılarının ortaklaşa ve paylaşarak yarattığı bir sistemi karşılayan, 2004 yılından bu yana kullanılmaya başlayan bir sözcük aynı zamanda bir akımdır. Web hizmetini iyileştirmek amacıyla kullanıcıların aktifliği arttırır, diğer sitelerle ve ziyaretçilerle iş birliği yapma fikrine dayanır. Türkiye’de Web 2.0 akımı sırasında ortaya çıkan sitelerden biri de Webrazzi. Ekşi Sözlük, Blogcu, Yonja gibi sitelerinde yer aldığı bu akımın için Webrazzi’nin rolü her geçen gün artıyor. Birçok faydalı yazıyı bir arada bulduğunuz bu blog, özellikle teknolojik yenilikler ve sanal gelişmeler alanında çok kaliteli yazılar ve datalar paylaşıyor.

Webrazzi aynı zamanda her yıl, yüzlerce kişinin katıldığı E-Ticaret, Digital, Mobil, Finansal Servisler ve Webrazzi Summit etkinliklerini düzenliyor.

webrazzi

Bu yıl Webrazzi Mobil’15 etkinliğine ODTÜ İşletme Topluluğu olarak davetliydik ve bu harika etkinliğe katılma fırsatı yakaladık. Mobil uygulamaların, mobil ödemelerin ve mobil oyunların konuşulduğu oturumlardan oluşan Webrazzi’nin bu yılki programında Webrazzi Kurucusu ve Genel Müdürü Arda Kutsal, Spotify Ülke Müdürü Ergül Çivi, Nokta Medya CEO’su Tümay Asena, Onedio Kurucu ve CEO’su Kaan Kayabalı, Vivaki Turkey Digital Başkan Yardımcısı Kağan Yıldızalp, Mr. Lama Studios’tan Kurucu Ortak Fırat Ertem, Adjust Türkiye ve Fransa’dan Sorumlu Satış Müdürü Ender Özcan, StitcherAds Kurucu Ortak ve CEO’su Declan Kennedy, Fitwell Kurucu ve CEO’su Barış Özaydınlı, İnsider'dan Kurucu Ortak Arda Köterin ve daha birçok değerli isim vardı.

webrazzi etkinlikleri

Bu yıl Webrazzi Mobil'15 The Point Hotel, İstanbul'daydı. Aynı anda iki salonda oturumlar halinde organize edilen, ilgilinin yüksek olduğu hatta bazı oturumlarda oturacak yer bile bulamadığınız Mobil’15, mobilin tüm sektörlerdeki artan payına ve efektifliğine bir kez daha vurgu yaptı. Özellikle mobilin hedef kitleye ulaşmadaki gücü ve müşterilere günlük hayatlarında sağladığı katkılarla öne çıkan oturum konuları, mobildeki başarı hikayeleri, şirket dataları, mobil üzerine gelecekte planlananlar şeklinde çeşitleniyordu.

Mobil alanında uzman, çok özel isimlerden mobil üzerine çok şey öğrenebileceğiniz Mobil’15 hem iş alanında yaptığınız planlara mobil ile nasıl yöne vermeniz gerektiğini gösteriyor hem de mobilin karmaşık sistemini anlamanıza yardımcı oluyor. En keyif aldığım oturumlar ise Nokta Medya CEO'su Tümay Asena'nın ''Video Tüketiminin Mobil Etkileri'' konulu konuşması ve genç yaşında Spotify Türkiye Genel Müdürü olmuş Ergül Çivi'nin ''Mobil Müzik Tüketimi ve Kullanıcı Davranışı'' konulu konuşmasıydı. Datalarla insanların tüketim alışkanlıklarını ve mobilin hayatlarındaki etkilerini vurgulayan Tümay Asena'nın oturumu ve Ergül Çivi'nin Spotify'ın Türkiye'deki gelişimi ve gelecek projeleri üzerine konuştuğu oturumu, bana göre, bu yılki Webrazzi Mobil'e damgasını vurdu.

webrazzi etkinlikleri hakkında bilgiler

Bireysel olarak çok keyif aldığım ve bana çok şey katan bir etkinlikti. Hem mobil sektörü daha yakından tanıdım hem de çok özel insanlarla tanışma fırsatı yakaladım. Gerçekten mobil ile ilgileniyorsanız, pazarlama veya yazılım üzerine kariyerinizi yönlendirecekseniz kaçırmamız gereken bir etkinlik. Webrazzi’nin diğer etkinliklerini de merakla bekliyorum.

Başak Ar | ODTÜ İşletme

Yazar

ODTÜ İşletme Topluluğu

ODTÜ
İşletme

İlgİlİ Yazılar

0 Yorum

Yorum Yaz