Hindistan Cevizi Güvenlik Mühendisleri

Gezinen insanların kafasına hindistan cevizlerinin düşmesini engellemek isteyen tatil köyleri hindistan cevizlerini palmiye ağaçlarından düşmeden önce toplayacak personeller alırlar. Bu ilginç meslek sahipleri ağaçlara tırmanırlar ve düşme tehlikesi olanları yerlerinden çıkarırlar.

Profesyonel Uykucu

Siz de pijamalarınızı giyerek ve biraz kestirerek para kazanabilirsiniz. Şüphesiz dünyanın en ilginç mesleklerinden birini icra eden profesyonel uykucular para kazanmak için uyurlar özellikle de uykuyla ilgili araştırma projelerinde. Bu sayede doktorların ve bilim adamlarının uyku bozuklukları ile ilgili problemleri anlamalarına yardımcı olurlar.

Golf Topu Dalgıcı

Golf topları golf sahalarındaki tehlikeli sulara kazayla düştüğünde bir çoğumuz toplardan umudumuzu keseriz. Ancak golf toplarını batıklardan çıkararak para kazanan insanlar vardır. Batıklara düşen golf toplarını çıkarmaya çalışan bir sürü insan vardır ve bu ilginç iş neredeyse bir pazar haline gelmiştir. Çıkarılan toplar daha sonra kullanılmış olarak golf kurslarına satılır.

Evcil Hayvan Yiyeceklerini Tadanlar

Hayvanlar konuşabilseydi insanlar da kedi ve köpek yiyeceklerini test etmek zorunda kalmazdı. Lezzetin yerinde olduğundan emin olmak için bir grup insan dokusundan sertliğine kadar bütün özellikler hakkında yorum yapmak için hayvan mamalarını yerler. Marks & Spencer’ın gıda teknoloji uzmanı Simon Allison hayvan mamasını denedikten sonra hemen tükürdüğünü ve ağzını çalkalamak için koca bir bardak su içtiğini belirtmiştir.

Profesyonel Deodorant Koku Testçileri

Toplu taşıma araçlarında maruz kaldığınız kötü kokular sizi rahatsız etse de gerçekte bu mesleği yapanlar var. Deodorant firmalarının ürünün etkinliğini test etmek için işe aldığı kişiler, ürünü sıktıktan sonra başka insanları kokluyor.

 

İtici (Oshiya)

Özellikle Japonya ve Çin gibi nüfusun yoğun olduğu kentlerde trenlerin maksimum kapasiteyle seyahat etmesi için görev alan ve trene binmeye çalışanları arkadan itenlere Oshiya deniyor. Bu mesleği genelde ek gelir elde etmek isteyen öğrenciler tercih ediyor.

Profesyonel Yas Tutucular

Profesyonel yas tutuculuk Avrupa’da gerçek bir meslek. Profesyonel yas tutucular isimlerinden de anlaşıldığı üzere özellikle cenaze zamanı gidip ağlarlar ve yas tutarlar. Özellikle İngiltere’de Rent a Car (Araba kiralama) sektörü gibi Rent a Mourner (Yas Tutucu Kirala) diye bir sektör mevcut.

 

Benzer içerikler için GlokalWeb‘i FacebookInstagram ve Twitter‘da takip etmeyi unutmayın!

Hasan Alp Caferoğlu | ODTÜ Makina Mühendisliği

“Yaşam” kategorisinden benzer yazılar:

5 Maddede Mert Alaş Kimdir?

Yurtdışında yaptığı işlerle adını duyurarak milli gururumuz haline gelen Mert Alaş’ı sizlere tanıtmak istedik. İşte 5 maddede Mert Alaş!

1- 1971 yılında Türkiye’de doğmuştur. 1993 yılında İngilizcesini geliştirmek için İngiltere’ye gitmişti…devamı için tıklayın.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın