Birçok iklime ve doğasal güzelliğe ev sahipliği yapan ülkemizde kamplı geziler yapmak artık sıkça rastlanan tatil yöntemlerinden biri haline geldi. Ormanın en güzel yeşilini ve denizin en parlak mavisini rahatça bulabileceğiniz bir ülkede, kamp yapmak güzel bir seçenek haline geliyor.
İşte karşınızda doğayla başbaşa kalabileceğiniz; deniz, orman ve temiz havanın bol olduğu, 5 eşsiz kamp mekanı. Sırtta çadırınızla yola çıkmanız için hiçbir sebep yok!

1.Yedigöller Milli Parkı – Bolu

Her birinin farklı hikayesi olan yedi göl manzarası eşliğinde konaklayın. Çam, köknar, meşe ve gürgen ağaçları etrafınızı sarmışken, Bolu’nun doğasına hayran kalmamak mümkün değil. Çadır başı fiyat 15 TL iken, maalesef ki kamp alanının içerisinde bir tesis bulunmuyor.

2.Kabatepe Orman Kampı – Çanakkale

Gelibolu Yarımadası’nın yeşilliğini ve deniz mavisini bir arada göreceğiniz eşsiz bir kamping.
Milli Park içerisinde bulunan tesiste çadırda veya karavanda konaklayabilirsiniz. Market, restoran, duş, tuvalet ve mutfak var. Çadırınız olmasa bile araba ile gidip konaklamanız da mümkün. Konaklama ücreti ise 25 TL.

3.Akyaka Orman Kampı – Muğla

Kamp alanı yeri ve sunduğu imkanlar bakımından mükemmel denilebilir. Çam ağaçlarının altında gayet ferah bir ortam var. Kamp alanı denize yukarıdan bakıyor, bu sayede gün batımını izlemek için mükemmel bir açı sunuyor.
Çadır ve karavan dışında taş evlerde de kalmanız mümkün. Konaklama ücreti ise 35 TL.

4.İğne Ada Longoz Ormanları – Kırklareli

İğneada, Karadeniz’in Trakya kıyıları boyunca uzanmış yemyeşil bir köy. Bir tarafı deniz, öbür tarafı subasar ormanları ile dolu olan böyle bir yerde kamp yapmak inanılmaz bir deneyim. Gerçek Survivor’ı deneyimlemek istiyorsanız, burası tam size göre! Herhangi bir tesis ve yerel yerleşim olmadığından, kamp yapmak ücretsiz.

5.Kapadokya Kaya Camping – Nevşehir

Kaya Camping 23 yıldır işletmede olan, ağaçlarla çevrili ve geniş alanında rahatlıkla çadır ve karavan kampı yapılabilen güzide bir yer. Yakındaki her türlü balon ve peribacaları turlarına katılabilirsiniz. Konaklama ücreti 35 TL.

Benzer içerikler için GlokalWeb‘i FacebookInstagram ve Twitter‘da takip etmeyi unutmayın!

Hür Öziş | ODTÜ İnşaat Mühendisliği

“Yaşam” kategorisinden benzer yazılar:

Dünya Futboluna Damga Vuran En Popüler 5 Derbi

Futbol, dünyanın en çok sevilen, en çok izlenen, en çok konuşulan sporu. Birçoğumuz desteklediğimiz takımın zaferleri ile coşuyor; yenilgileri ile kahroluyoruz. Bu durumu canlı tutan ise hiç şüphesiz büyük rekabetler. Bunun en başında ise aynı şehrin takımlarının rekabeti olan derbiler geliyor. İşte bu…devamı için tıklayın.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın