Boks severlerin merakla beklediği ve izleyenleri ekran başına kitleyecek olan UFC hafif siklet şampiyonu Conor McGregor ile sayısız şampiyonluğu bulunan ve hala yenilgisi olmayan Floyd “Money” Mayweather arasındaki maça saatler kaldı.

Bir taraftaki, asıl ismi Floyd Joy Sinclair olan Amerikalı boksör, sikletinde hala yenilgi yüzü görmedi. Günümüzde WBA ,WBC, IBO, IBF ve IBA dünya şampiyonluklarını hala korumakta olan Floyd, kariyeri boyunca tam 49 zafer kazandı. Diğer tarafta ise, Conor McGregor,  UFC tarihinde ilklere imza atan karma dövüş sanatları ustasıdır. Öyle ki, Conor UFC tarihinde 2 siklette birden şampiyon olan ilk dövüşçüdür. Kariyerinde 19 galibiyet, 3 yenilgi bulunan İrlandalı dövüşçü son çıktığı ünvan maçında rakibini 13 saniyede yere sermişti. Tam 100 milyon izleyici tarafından takip edilmesi beklenen dev maç Las Vegas’da gerçekleşecek.

Maçı ilginç kılan nedenlerin başında McGregor’ın kafes ve karma dövüş sanatını bırakıp, Mayweather ile ringde boks mücadelesi vermesi geliyor. McGregor kendine o kadar çok güveniyor ki, yaklaşık 6 aylık bir süreçte kendini boks müsabakasının koşullarına ve kurallarına hazırladı. Bir kafes dövüşçüsünü ringde bu denli kısıtlamak hakem için zor olacağa benziyor.

Diğer bir ilginç nokta ise, Floyd Mayweather 40 yaşında iken, Conor McGregor’ın 27 yaşında olması. Conor yaşının vermiş olduğu çevikliğe ve hıza , Floyd ise yılların verdiği tecrübeye güveniyor. Fakat Floyd, yıllar geçse de genç hallerini aratmadığını bize Pacquiao maçında göstermişti.

26 Ağustos gecesi ekran başında olmayı unutmayın!

Benzer içerikler için GlokalWeb‘i FacebookInstagram ve Twitter‘da takip etmeyi unutmayın!

Hür Öziş | ODTÜ İnşaat Mühendisliği

“Yaşam” kategorisinden benzer yazılar:

ODTÜ’de Tenis Turnuvası: Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Katkılarıyla

ÇYDD Atatürk ilke ve devrimlerini koruyan, geliştiren, çağdaş eğitim yoluyla çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşma amacını güden, ülkenin “çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkması” ülküsü için bilgi, beceri ve deneyim birikimiyle, gönüllü çalışan bir sivil…devamı için tıklayın.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın