Quentin Tarantino yeni projesi hakkında daha önce karmaşık beyanlar vermişti. Önce on film yapıp bırakacağını açıklamıştı, daha sonra dizi yada belgesel çekebileceğini söylemişti. Ancak belli ki yeni projesi bir sinema filmi, ve konusu bir döneme damga vurmuş Sharon Tate cinayeti!


Deadline sitesinin haberine göre Tarantino yeni filmi için Sharon Tate cinayetini konu olarak seçmiş. Bilmeyenler için kısa bir özet geçmek gerekirse: 1969 senesinde Charles Manson ve onun kurduğu psikopat tarikatı, Charles Manson’ın kaçınılmaz olarak gördüğü ırk savaşını başlatmak amacıyla bir dizi cinayetler işledi. Bu cinayetlerin kurbanlarından biride ünlü yönetmen Roman Polanski’nin sekiz aylık hamile karısı Sharon Tate’di. Sharon Tate 16 yerinden bıçaklanmıştı. Olay o dönemde çok büyük yankı bulmuştu ve halada popüler bir konu sayılabilir.

Charles Manson bugün hala yaşıyor ve müebbet hapiste (ve enteresan bir şekilde birçok “hayran” mektubu alıyor). Onun hapiste acı içinde çürümesini temenni ederek konumuza dönelim. Habere göre Tarantino Sharon Tate rolünde Suicide Squad ve Wolf of the Wall Street filmlerinden tanıyor olabileceğiniz Margot Robbie’yi düşünüyor. Olayı araştıran dedektif rolünde de Brad Pitt konuşuluyormuş ve “tabiki” Samuel L. Jackson’ ında ismi proje kapsamında geçiyor.


Şimdi, konu tam Tarantino’luk bir konu. Ancak şöyle bir durum var; Sharon Tate cinayeti çok büyük bir trajedi. Tarantino filmlerinde vahşet gırla gitse de asla duygusallık olmuyor. Yani o kadar karakteri ölümü gördük hangisi duygusal bir sahneydi? Sharon Tate’in ölümünün ne kadar trajik yansıtılacağı merak konusu. Ayrıca böyle bir trajedinin sadace vahşet yönüyle ele alınması belli kesimlerden büyük tepki çekebilir. Benzer bir tepki Soysuzlar Çetesi için yahudi lobisinden gelmişti zamanında; “bizim acılarımızla dalga geçiyor” şeklinde (hatta Oscar’ı bu yüzden alamadığı rivayet edilir). Ancak sonuçta söz konusu Tarantino, elbette kalite akacaktır. Bizde heyecanla bekliyoruz. Siz ne düşünüyorsunuz bu habere dair?

Benzer içerikler için GlokalWeb‘i FacebookInstagram ve Twitter‘da takip etmeyi unutmayın!

Kürşad Şahin

”Kültür&Sanat” kategorisinden benzer yazılar:

Savaşları Bütün Gerçekliğiyle Gözler Önüne Seren 8 Efsanevi Film

1. Güneş İmparatorluğu (IMDB: 7.8)

İngiliz aristokrat bir ailenin çocuğu olan Jim Graham, şehirde yaşanan büyük kargaşa sırasında ailesini kaybedip yapayalnız kalır. Film, Japonya’nın Shangai’yı istila ettiği dönemi … devamı için tıklayın.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın