Erasmus

Bir ya da iki dönemliğine eğitiminize başka bir ülkede devam etmek size çok şey katacaktır. Farklı ülkelerde farklı biralar denemek, yeni kültürlerle tanışmak, yabancı arkadaşlar edinmek ve yabancı dilinizi geliştirmek. Tabii ileride anlatabileceğiniz güzel hikayeler ve sosyal medyada paylaşacağınız birbirinden güzel fotoğraflar da cabası!

Üniversitenizde Düzenlenen Söyleşi ve Seminerlere Katılmak

İlginizi çeken konular hakkında fikir sahibi olabilir, sevdiğiniz ünlülerle ya da iş insanlarıyla danışabilirsiniz. Hem networking hem de kendinizi geliştirme açısından faydalı etkinliklere vakit ayırarak eğlenirken geleceğe de yatırım yapmış olursunuz.

Work & Travel

Doların giderek attığı günlerde açıkçası Amerika’ya gitmenin en kolay yolu. Üstelik ülkemizdeki sektörlerin hepsinden yaklaşık olarak 4-5 sene önde olan bu ülkede yaz tatilinde 2-3 ay kalmaktan daha müthiş bir şey olamaz.

Yaz Stajı

İster çalışmak istediğiniz alanı karar verme konusunda, isterseniz de zaten karar verdiğiniz alanda tecrübe kazanmada yaz stajlarından daha verimlisi olamaz! Katıldığınız seminerlere gelen kafa avcılarının karşısında kendinizi göstererek ufak bir farkındalıkla gerçekten iyi şirketlerde yaz stajı yakalayabilirsiniz

Sivil Toplum Kuruluşlarına Üye Olmak

Artık firmalar için iş başvurularında sadece üniversiteniz ya da not ortalamanız, işe alım sürecinde tek başına yeterli olmuyor. Aynı zamanda sosyal yönlerinizi de kanıtlamalısınız. Bunun için başka insanlara yardım etmekten daha güzel bir yol ne olabilir?

Yaz Okuluna Kalmak

Alttan ya da üstten ders alarak hem ders yükünüzü hafifletip hem de kampüsünüzün tadını çıkarablirsiniz. Yaz okulunda sabahlara kadar sohbet etmenin yerini hiçbir şey tutmaz derler.

Partiler

Dersler, sunumlar derken kendinizi bunalmış hissedebilirsiniz, böyle durumlarda arkadaşlarla geçirilen eğlenceli zamanlar insana iyi gelir. Özellikle de gece kulüpleri ve barların yanında çok daha samimi olan ev partileri üniversite bitmeden mutlaka katılmanız gerekenlerden.

Öğrenci Topluluklarında Aktif Görev Almak

Bölümünüzle alakası olsun olmasın, sizinle benzer şeylerle ilgilenen insanlarla aynı ortamda bulunmak, çevre edinmek ve hobilerinizle uğraşmak için harika bir fırsat.

METUBİZ

Eğer siz de ODTÜ’de bir öğrenciyseniz ODTÜ İşletme Topluluğu ailesine katılıp, iş dünyası hakkında tecrübe kazanırken hayatının en dolu ve eğlenceli yıllarını bizimle birlikte geçirebilirsiniz.

 

ODTÜ ile ilgili tüm sorularınıza cevap bulabileceğiniz “odtuyubizesor.com”a da göz atmanızı tavsiye ediyoruz!
Benzer içerikler için GlokalWeb‘i FacebookInstagram ve Twitter‘da takip etmeyi unutmayın!

Su Aydoğdu | ODTÜ Uluslararası İlişkiler

”Kampüsten” kategorisinden benzer yazılar:

ODTÜ101: ODTÜ’nün Tarihe Kazandırdığı İlkler

ODTÜ 1956’da “Orta Doğu Yüksek Teknoloji Enstitüsü” adıyla kurulmasının ardından 1957’de “Orta Doğu Teknik Üniversitesi” adını almıştır. İlk bölümü “Mimarlık ve Şehircilik” olan üniversitede … devamı için tıklayın.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın