Kim yaz tatilini, kavurucu sıcak altında hiçbir şey yapmadan geçirmek ister ki? Eğer siz de tatilinizi dolu dolu geçirmek isteyenlerdenseniz, işte vizesiz gidebileceğiniz 8 ülke!

1.BAHAMALAR

Deniz, kum, güneş! Yaz tatillerinin bu vazgeçilmez üçlüsü, Bahamalar’da kendilerini oldukça iyi sergiliyorlar. Amerika kıtasına bağlı bu turizm ülkesinde serin suların, sıcak kumların ve tropikal ortamın içerisinde unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.

2.BARBADOS

Evinizde salon-balkon-yatak odası üçgeninde dönüp dolaşıyorsanız ve yapacak daha iyi bir şeyler bulamıyorsanız, Barbados sahilleri sizi bekliyor! Tertemiz sularında yüzebilir, güneşlenebilir, ünlü Crop Over Festivali’nde doyasıya eğlenebilirsiniz. Ziyaretçilerini vizesiz kabul eden bu cennet ülke, turizmin en canlı yaşandığı yerlerden biri. Üstelik güzel sanatçı Rihanna’nın da memleketi olduğunu unutmamak gerek.

3.BREZİLYA

Festivaller, festivaller, festivaller! Denizden biraz uzaklaşıp, eğlenceye ve kültürel zenginliklere yönelmek istiyorsanız, işte Brezilya! En önemli eğlence etkinliği tartışmasız Rio Karnavalı olan Brezilya, seyahatçilerine unutulmaz bir tatil fırsatı sunuyor.

4.GÜNEY KORE

Sıcacık insanları ve kültürlü yapısıyla Güney Kore de ziyaretçilerini vizesiz kabul eden ülkeler arasında. İlginç yemekleri ve şehir yaşantısı sizi içine kolayca çekebiliyor. Sürekli gezmek ve yeni şeyler öğrenmek istiyorsanız, Güney Kore sizi bekliyor!

5.KOSTA RİKA

Gezelim, öğrenelim ama yanında yüzelim, güneşlenelim de diyorsanız Kosta Rika tam size göre bir ülke. Kültürel mirasları ve serin denizi ile Kosta Rika ayrıca dünyanın en mutlu ülkesi! Fiyat açısından hem oldukça uygun, hem de vizesiz oluşu ülkeyi çok daha cazip hale getiriyor.

6.PERU

Başka bir kültür ülkesi olan Peru, Güney Amerika’da bulunuyor. İnka Krallığı’nın 13. yüzyılın başlarında kurduğu bu ülke, o zamanlardan kalan arkeolojik mirasları hala barındırmakta. Sakin ve bol gezmeli bir tatil için Peru en uygun seçenek!

7.SİNGAPUR

Küçük bir ada ülkesi olan Singapur gökdelenleriyle dikkat çekmekte. Yarısından fazlası ormanlarla kaplı bu ülke, sürekli büyümekle birlikte dünyanın en zengin altıncı ülkesi olarak kayıtlara geçiyor. Botanik bahçeleri ve parkları ile Singapur sizlere unutulmayacak bir tatil fırsatı sunuyor!

8.BOTSVANA

Denizden, kumdan biraz uzaklaşmak istiyorsanız ve vahşi hayatı seviyorsanız ‘’Afrika’nın gizli kalmış cenneti’’ Botsvana tam size göre bir ülke. Unutulmaz bir safari heyecanı yaşamak ve bu ülkenin ormanlarında eğlenceyi tatmak istiyorsanız, daha fazla beklemenize gerek yok! Vahşi doğası sevenleri bu ülke büyüleyecek.

Benzer içerikler için GlokalWeb‘i FacebookInstagram ve Twitter‘da takip etmeyi unutmayın!

Ebru Tosun  | ODTÜ İşletme

“Pusula” kategorisinden benzer yazılar:

İsveç gerek doğası, gerek sosyal ve kültürel yapısıyla yaşanılası ülkelerin başında geliyor. Başkent Stockholm de beni en çok büyüleyen şehirlerden biri. Bu yüzden bugün size İsveç kültüründeki ‘’fika’’ geleneğinden biraz bahsedip… devamı için tıklayınız.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın