1994-2004 yılları arasında yayınlanan ve toplam 10 sezon süren, ABD yapımı komedi olan Friends dizisi, 20’li yaşlarda olan üç kadın ve üç erkeğin New York’ta yaşadıkları komik ve hayat dolu maceralarını anlatıyor.

Peki “izlenmesi gereken diziler” listesinde üst sıralarda yer alan bu eğlenceli dizi karakterlerinin bir burcu olsaydı ne olurdu dersiniz?

 

1)Monica Geller: BAŞAK

Renk uyumuna, düzene ve titizliğe aşırı derecede önem veren Monica, sadece bu özellikleriyle bile bir Başak olduğunu kanıtlıyor. Başak, burçlar kuşağının güven ve huzur veren burcudur. Dizide Monica’nın arkadaşları arasındaki güvenilirliği ve her daim arkadaşlarının yanında olması bu konuyu destekliyor. Başaklar aşk hayatlarına değer verir ve sevdiği insana sadık kalırlar. Ciddi beraberliklerin insanıdırlar. Oldukça çalışkan da olan Monica için tam bir Başak diyebiliriz.

 

2)Ross Geller: YENGEÇ

Hayatına birçok kadın girmesine rağmen lise aşkı Rachel’ı asla unutamayan Ross, düğününde evleneceği kadına yanlışlıkla Rachel diyecek kadar çok seviyordu Rachel’ı. Tam anlamıyla duygularının esiri olan Ross tıpkı bir Yengeç burcu insanıdır. Neşeli ve sevimli olan Yengeçler sevdikleri insanlara karşı oldukça korumacı bir tavır sergilerler. Söz konusu ailesi ve dostlarıyla her şeylerini feda edebilirler. Monica’nın küçük kardeşi olan Ross’un, çoğu zaman bir abi edasıyla kardeşini koruması da bunu kanıtlıyor. Son derece ılımlı, hassas ve duygusal bir yapıya sahip olan Ross için Yengeç’ten başka bir burç düşünemiyorum!

 

3)Rachel Green: ASLAN

Zengin bir ailenin kızı olan Rachel, istemediği bir evlilik yapacağını fark edince nikah masasında kaçar. Ailesinin bu durum karşısında maddi desteklerini kesmesi üzerine grubun sürekli takıldığı kafe olan Central Perk’te garsonluk yapmaya başlar. Ancak Rachel bunla yetinmeyerek moda sektörüne girer ve orada ilerler. Onun bu kararlılığı ve kendi ayakları üzerinde durmayı başaran Rachel için tam olarak Aslan diyebiliriz. Alımlı, gösterişli tavırları ve müthiş enerjileriyle Aslanlar, ilişkilerinde birlikte oldukları kişiyi istedikleri gibi yönetmek isterler. Ross ve Racherl ilişkisinde açıkça görünen bu durum Rachel’ın net bir Aslan olduğunu kanıtlıyor aslında.

 

4)Chandler Bing: İKİZLER

Dizide hareketli olması, sabırsız yapısı ve sevecen tavırlarıyla dikkat çeken Chandler için İkizler burcu diyebiliriz. Çekinmeden ve yılmadan konuşma özellikleri olan İkizler, aynı zamanda esprilidir ve şakacı yanlarıyla insanların sevdiği kişilerdir. Kendisi kadar aşk hayatının da hareketli olması ancak aşık olunca işlerin değişmesi ve birlikte olduğu insana bağlı kalmasıyla Chandler tam bir İkizler.

 

5)Phoebe Buffay: BALIK

Son derece merhametli ve içten bir kişiliğe sahip olan Phoebe, bu özellikleriyle Balık’tan başka bir burç olamaz. Oldukça duygusal olması da büyük bir etken tabi. Bunun yanında endişeli olmaları ve bu durumun zaman zaman karamsarlığa gitmesi de Phoebe’de açıkça gözlemleyebileceğimiz bir özellik. Evcimen olan balıkların sezgileri de oldukça güçlüdür. Zorlanmaktan çok hoşlanmasalar da sevdiklerine karşı oldukça fedakarlardır. Erkek kardeşi ve büyük olması sebebiyle çocuğu olmayan eşi için taşıyıcı annelik yapan ve üç çocuk doğuran koca yürekli Phoebe, abla gibi ablalar listesinde bir numaraya yükselecek kadar fedakar aslında!

 

6)Joey Tribbiani: YAY

İki farklı insanı içinde bulunduran Yay burçlarının birinci kişiliği vücuduna önem verirken, ikincisi kafa yapısına önem verir. Bu durumda Joey Tribbiani, Yay burcunun birinci kişiliğine sahip diyebiliriz. Aşk hayatları daima hareketli ve fırtınalıdır. Daima sıcakkanlıdırlar. Joey’nin aktör olmasından da anlaşılacağı üzere masa başı işer Yay burçlarına göre değildir. Her zaman üst seviye neşeli olan ve her olayın komik yanlarını görmeye çalışan Joey için Yay’dan başka bir burç diyemeyiz bence!

 

Benzer içerikler için GlokalWeb‘i Facebook, Instagram ve Twitter‘da takip etmeyi unutmayın!

Ebru Tosun | ODTÜ İşletme

“Kültür & Sanat” kategorisinde benzer yazılar:

Friends Reunion

Benim gibi bir Friends hayranıysanız muhtemelen bu haberi duyduğunuzda sevinçten havalara uçmuşsunuzdur.Bilmeyenler içinse Friends,dizinin bitişinin üzerinden 12 yıl geçmesine rağmen hala hayran kitlesini sonuna kadar koruyabilen şu zamana kadarki en güzel ve en çok izlenme oranına sahip dizi… devamı için tıklayınız.

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın