Son yıllarda,sinemalarda çizgi-roman uyarlaması film rüzgarı esiyor.Marvel,DC ve Fox bu işin son zamanlardaki söz sahibi. Süper kahraman filmlerine duyulan ilgi ve katılım, bizlere daha da fazlasını izleme fırsatını sundu.İster Marvel hayranı, ister DC hayranı olun, hepimiz süper-kahraman filmlerini izlemekten son derece keyif alıyoruz. Küçüklüğümüzde az da olsa anımsadığımız kahramanların beyaz perdede karşımıza çıkması, herkes için heyecan verici olsa gerek. Şüphesiz, 2020’ye kadar iyi veya kötü birçok emek izleyeceğiz.Not: Yazı’da hiçbir şekilde spoiler bulunmamaktadır, gönül rahatlığıyla okuyabilirsiniz.

İşte, Marvel ve DC dünyasının son yıllarda en çok beklenen 5 filmi:

Wonder Woman (2 Haziran 2017)

Batman v Superman filminde ilk çıkışını yapan Wonder Woman, şimdi ise solo filmiyle ekranlarda olacak. Başrolünü Gal Gadot’un üstlendiği film, Birinci Dünya Savaşı zamanında geçecek.Filmde Steve Trevor’ın da yer alacağını biliyoruz ki kendisi çizgi romanlarda Wonder Woman ile aşk yaşamıştır. Batman v Superman’ın aksine daha toy, biraz daha genç bir “Wonder Woman” izleyeceğiz.Ayrıca sinemaseverler için heyecan verici bir başka nokta ise bu filmin ilk kadın süper kahraman filmi olacağı.

 

 

Spider-man:Homecoming (7 Temmuz 2017)

Daha önce iki farklı oyuncu ile beş adet filmden sonra Spider-man, bu sefer Sony ve Marvel’ın birlikteliğiyle yepyeni bir origin ile karşımızda.Spidey sonunda Captain America:Civil War’da ait olduğu yere, Avengers ağabeylerinin yanında yer alacak. Bir başka sevindirici haber ise, Marvel sinematik evrenin karizmatik oyuncusu Robert Downey Jr‘ın da Ironman karakteri ile filmde yer alması.Filmde, Spider-man’ın origin hikayesi baştan ele alınacak. Daha bir lise öğrencisi olan süper kahramanımız, hem dersler hem kötüler derken çektiği zorlukları beyaz perde de göreceğiz. Yeni kostümler ve yeni maceralar derken, tüm sinemaseverler filmi sabırsızlıklar beklemekte.

 

 

 

Thor-Ragnarok (3 Kasım 2017)

Age of Ultron’da Infinity Stone’lara dair bazı öngörüleri gören ve onları araştırmak için Asgard’a dönen Thor’u öldüğünü sandığı kardeşi Loki’nin yanı sıra Ölüm Tanrıçası Hela, Executioner, Grandmaster gibi isimler beklemekte.Filmde, bin yıldır tutsak olan Hela, bir hata sonucu serbest kalıyor ve o andan sonra her ne oluyor ise kabak bir şekilde bizim şimşek tanrımızın başına patlıyor ve Thor “Skaar” adlı bir gezegene sürülüyor.Bir iskandinav mitolojisi olan Ragnorak, tanrıların ölüp yeniden dirileceği o korkunç şavaşı anlatmaktadır. Ve kahramanımız sürüldüğü gezegende yanına yesil canavar Hulk’ı da alarak bu savaşı önlemek için çaba gösterecektir.

 

 

Justice League Part I (17 Kasım 2017)

Beyaz perde macerasına Trinity (Batman, Superman ve Wonder Woman) ile başlayan, diğer karakterlerini de kısa kısa tanıtan DC Comics, zaman kaybetmeden Justice League ekibini toplayarak Avengers’ın hızına yetişmeyi amaçlıyor.İlk filmde, Lex Luthor ve Doomsday’ı saf dışı bırakan kahramanlarımızın bu sefer başı çok daha büyük bir dertte; Darkseid! Lex Luthor’un bir şekilde iletişime geçerek dünyaya çağırdığı Darkseid, DC evreninde son derece güçlü hatta çelik adam Superman’in bile tek başına alt edemediği bir karakter. Yıllardır bir araya gelmesi beklenen Justice League, bakalım bu süper-kötü ile nasıl baş edecek.

 

Avengers-Infinity War (3 Mayıs 2018)

2008 yılında Ironman serisi ile başlanan ve o tarihten itibaren de hem sinematik evrenin hem de popular kültürün adeta başını çeken Marvel sinematik evreni, 2008’den beri kurduğu 10 senelik emeğe bir nevi final yapacak.Infinity War, hem bütün Marvel super kahramanlarının bir araya geldiği film olacak, aynı zamanda bütün Marvel sinematik evreninin sonu olacak ve yeni bir evrene başlangıç olucak.Filmde galaksinin korucuları, avengers ve ilk kez Thanos’u göreceğiz.Thanos mutant bir titan.Normal haliyle bile müthiş derecede güçlü olan Thanos infinity stones(sonsuzluk taşları)’ları barındıran Infinity Gauntlet’i ele geçirdiğinde öyle muazzam bir güce ulaşırki o haliyle Silver Surfer’ı birkaç hamlede yok edebilir. Marvel sinematik evreninin tüm kahramanları ise bu noktada, Infinity Gauntlet’li Thanos ile savaşmak için bir araya geliyor.

 

 

Listemizin başında yer alan Wonder Woman, bu hafta izleyicileriyle buluştu.

 

Benzer içerikler için GlokalWeb‘i Facebook, Instagram ve Twitter‘da takip etmeyi unutmayın!

Hür Öziş| İnşaat Mühendisliği

_____________________________________________________

“Film” konusunda benzer yazılar:

  Süper Kahramanların Dünyasından Unutulmayan 7 Süper Aşk!

Hayal dünyalarımızı süsleyen süper kahramanlarımızın, tehlikedeki şehirlerini ve insanları kurtarmak dışında zorlu bir görevleri daha var: Aşk! Şüphesiz Örümcek Adam en çok bilinen ve sevilen kahramanlardan biridir. Güzeller güzeli masum kızımız Gwen Stacy ise İnanılmaz Örümcek… devamını okuyun

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın