Yağmurlu bir güne en iyi giden şey nedir? Tabii ki şiirler! Boston Belediyesi ve Mass Poetry bizim için bunu gerçekleştirmiş gibi görünüyor- yani en azından Boston’a gidenlerimiz için.

Bu proje hepimizin duymuş olduğu #şiirsokakta etkinliğine çok benziyor ancak biraz daha değişik bir yöntemi var. Projenin adı ‘’Raining Poetry’’ ve amacı su tutmayan, doğa dostu görünmez bir spreyle kaldırımlara dörtlükler ve soneler yazılarak bunların yalnızca yağmur yağınca ortaya çıkması.

Belediye tarafından şehir şairi seçilen Danielle Georges; Langston Hughes, Elizabeth McKim, Barbara Helfgott Hyett ve Gary Duehr gibi Boston edebiyatına ve kültürel zenginliğine katkıda bulunan şair ve fikir insanlarının şiirlerinin şehrin sokaklarında yer almasını istedi.

Georges, Boston sakinleri şiir ile daha fazla ilgilensin, şiir hayatlarında daha fazla yer tutsun diye başladıklarını belirtiyor. Proje kapsamında şiir dinletileri ve çeşitli etkinlikler de yapılıyor.

Ayrıca bu güzel etkinliğin yakında çevre illere de yayılması bekleniyor. Darısı bizim ve tüm dünyanın başına!

Benzer içerikler için GlokalWeb‘i FacebookInstagram ve Twitter‘da takip etmeyi unutmayın!

Su Aydoğdu | ODTÜ Uluslararası İlişkiler

 

“Pusula” kategorisinde benzer yazılar:

Bu yazın diğerlerinden daha değişik geçmesini  çok istemiştim ve çoğumuzun aklına gelen ilk fikir gibi yurt dışında olabilmek çok güzel gelmişti.Daha önce giden bir arkadaşımdan aldığım tavsiyeyle BEST’in yaz kurslarından birkaçına başvurdum ve Üsküp için… devamı için tıklayınız.

Yorum Yazın