Hayal dünyalarımızı süsleyen süper kahramanlarımızın, tehlikedeki şehirlerini ve insanları kurtarmak dışında zorlu bir görevleri daha var: Aşk!

1-SPIDER-MAN & GWEN STACY

Şüphesiz Örümcek Adam en çok bilinen ve sevilen kahramanlardan biridir. Güzeller güzeli masum kızımız Gwen Stacy ise İnanılmaz Örümcek Adamımız Peter Parker’ın ilk gerçek aşkıdır. Öyle ki Parker’ın bir süper kahraman olduğunu bilen sayılı kişilerdendir. Ölümü hem Marvel evreninin gidişatını bütünüyle değiştirecek, hem de Peter’ı derin bir bunalıma sokacaktır.

2-SUPERMAN & LOIS LANE

Dünyamıza başka bir gezegenden gelen ve çocukluğumuzun gözde kahramanlarından Süpermen ve onun biricik sevgilisi Lois Lane…  Aynı gazetede çalışan Clark ve Lois, süper kahraman dünyasında yaşanan en tutkulun aşklardan birine tanık olmamızı sağlamışlardır.

3-BATMAN & CATWOMAN

Başlarda ikili, düşman olarak karşımıza çıksa da bu savaş, sonrasında büyük bir aşka dönüşüyor. Selina Kyle yani Kedi Kadın, DC evreninin bilinen en çılgın süper kahramanlarından biri, Bruce Wayne ise geceleri bir yarasa, gündüzleri milyoner bir playboy… Sonu evliliğe kadar giden bu aşk, belki de evrenin en çelişkili ama bir o kadar tutkulu aşklarından biri.

4-CYCLOPS & JEAN GREY

Ve X-Men kahramanlarımız: Güçlü kadınımız Jean Grey ve sadık aşık Scott Summers. Marvel evreninde yaşanan en uzun aşklardan biridir diyebiliriz. Birbirlerine olan aşklarından bir an olsun vazgeçmediler ve yine sonu evliliğe giden bir ilişkidir. Cyclops zaman zaman Wolverine ile Jean’e olan aşkı yüzünden ters düşse bile, hiçbir zaman birbirlerinin güvenine ihanet etmemişlerdir.

5-INVISIBLE WOMAN & MR. FANTASTIC

Fantastik Dörtlü filminden tanıdığımız âşıklar, yine bizlerin, yaşanan en uzun aşklardan birine tanık olmamızı sağlıyorlar. Radyasyon ışınlarına maruz kalarak güçlerine sahip olan Reed Richards ve Sue Storm’un aşkları asla unutulmayacaklar arasında yer alıyor.

6-GAMBIT & ROGUE

En zor ve acılı aşk hikâyelerinden birinde sıra… Gerçek aşkın önünde hiçbir şeyin duramayacağını bize en iyi anlatan hikâye diyebiliriz. Süper kahramanımız Rogue dokunduğu, öptüğü kişilerin güçlerini alabilmekte ve öldürebilmekte. Gambit ise dokunamadığı ve öpemediği bir kadına âşık olmasına rağmen, aşkına her zaman sadık kalıyor. İlişkilerinin zor ama imkânsız olmadığını en iyi şekilde gösteriyorlar.

7-THOR & JANE FOSTER

Bir tanrı ve bir ölümlünün aşkı en fazla ne kadar sağlam ve tutkulu kalabilir? Buna en iyi cevap verecek olanlar karizmatik süper kahramanımız Thor ve zeki, sorgulayıcı kadınımız Jane. Zorluklar olsa bile, aşkın her zaman önce geldiğini öğretiyorlar bizlere.

Benzer içerikler için GlokalWeb‘i FacebookInstagram ve Twitter‘da takip etmeyi unutmayın!

Beyza Tosun

”Kültür&Sanat” kategorisinden benzer yazılar:

Dört Gözle Beklenen 5 Süper Kahraman Filmi

Son yıllarda,sinemalarda çizgi-roman uyarlaması film rüzgarı esiyor.Marvel,DC ve Fox bu işin son zamanlardaki söz sahibi. Süper kahraman filmlerine duyulan ilgi ve katılım, bizlere daha da fazlasını izleme fırsatını … devamı için tıklayın.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın