Türkiye’nin en iyi bateristleri kimler mi? Gelin birlikte öğrenelim!

 

5- Alpay Şalt

cvuhnzbwgaaikem

1968 doğumludur. Türkiye’nin ilk hard rock albümünü çıkaran Whisky ile beraber çalmış ve 3 albümlerinde yer almıştır. Erkin Koray’ın bir albümünde de çalmıştır. 1997’de Filinta adıyla kurulan 2004’te adı değiştirilen ünlü Türk rock grubu ‘‘Yüksek Sadakat’te ‘’ 2013 yılına kadar çalmıştır. 2011’de aynı grupla Eurovision’da ülkemizi temsil etmiştir. Ayrıca ‘’Mor ve Ötesi’’ grubunun bateristi Kerem Kabadayı’nın da hocasıdır.

4- Kerem Kabadayı 

 

d4

İlk adı “Decision” olan ve başlarda tamamen yabancı şarkılar yapan 1995’te adı değişen ünlü rock grubu “Mor ve Ötesi’’ nde hala çalmaktadır. Grup çoğunlukla sübliminal mesajlar içeren politik/protest şarkılar yapmaktadır ve kendisi de diğer üyeler gibi siyasetle ilgilenip demeçler de vermektedir. 2008 yılında Eurovision’a yine protest bir şarkı olan ve tamamen Türkçe çalınan, bu sefer Avrupa’ya Avrupa ülkelerini eleştiren Deli şarkısıyla katılmış, enstrümental açıdan çok başarılı olan şarkı büyük beklentilere rağmen 7. olmuştur.

 

3- Cengiz Tural

 

d3

O Ses Türkiye’de Tarık Sezer orkestrasıyla harikalar yaratıyor. Mükemmel bir tekniği ve aşırı mütevazı bir karakteri var. Sosyal medyadan sorulan çoğu soruya cevap verecek vakti ayırması, sevenleriyle ilgilenmesi ayrı bir sevme sebebi. Ayrıca pop müzisyenleriyle de çalıyor, çalışıyor.

 

2- Doğaç Titiz

 

d2

O bir şampiyon! 2008 yılında Amerika’da düzenlenen Modern Drummer Undiscovered Drummer Contest’de 19 yaş ve üstü kategorisinde 1. olmuştur. Ayrıca bu yarışmayı kazanan ilk Türk davulcu ünvanına sahiptir. Duman, Athena ve birçok orkestra ile beraber çalmış, 2004 Eurovision’da Athena ile beraber ülkemizi temsil edip 195 puanla puan rekorumuzu kırıp yarışmada 4. Olmuşlardır. Kendisi birçok pop sanatçısıyla beraber çalmış, çoğunluğun sevmeyeceği şarkıları bile hayranlıkla dinletmiştir bize.

 

1- Volkan Öktem 

 

d1

Geldik zirveye. Zirvede müthiş bir caz davulcusu olan ama her parçayı hakkıyla en iyi şekilde icra eden, Tarkan, Kenan Doğulu, Ajda Pekkan, Athena ve birçok Türk sanatçının ve grupların albüm çalışmalarında ve konserlerinde yer almış ve almaya devam eden Volkan Öktem duruyor. Laço Tayfa ile de sanat müziği hatta oyun havası bile çalmış, bizlere hayranlıkla izletmiştir. Farklı gruplarla birçok albüm yapmış, birçok sanatçıyla birçok konser de vermiştir. Başarılarının devamını diliyoruz!

Benzer içerikler için GlokalWeb‘i FacebookInstagram ve Twitter‘da takip etmeyi unutmayın!

Utkan Çaydaşı | ODTÜ İşletme

Boston’da Yağmur Yağınca Kaldırımda Ortaya Çıkan Şiirler

Yağmurlu bir güne en iyi giden şey nedir? Tabii ki şiirler! Boston Belediyesi ve Mass Poetry bizim için bunu gerçekleştirmiş gibi görünüyor- yani en azından Boston’a gidenlerimiz için … devamı için tıklayın.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın