VENEDİK,İTALYA
Gondolcuların yatak odanızın penceresinden giren serenatları ile uyanarak güne başlarsınız. Her sokağı her köprüsü sanat eseridir. Mimarisi, şehrin dokusu ve atmosferi ile insanı alıp götüren yaşanılacak şehirdir Venedik. Dar ve labirenti andıran sokaklarıyla GPS duygunuza bir vurgun yeseniz de şehrin büyüsü içerisinde kaybolmak zevk verir insana.

venedik

VANCOUVER,KANADA
Güzel manzarasıyla sizi her saniye büyülemeye hazır olan Vancouver; ormanları, dağları, gölleri, nehirleri ve ayılarıyla bir doğa aşığının ömrünü geçirmek isteyeceği türden bir şehirdir. Gerek eğitimiyle gerek altyapısıyla kendinizi her daim güvende hissedeceğiniz oldukça barışçıl,istikrarlı ve yasalara bağlı bir cennet.

kanada-2

 

MELBOURNE,AVUSTRALYA
Tertemiz ve açık havanın tadını çıkarmak istiyorsanız bu şehir tam da size göre. Sokaklar arasına gizlenmiş barları ve Laneways adı verilen büyük global müzik festivaliyle karşılaşabilirsiniz. Asıl ulaşım aracının bisiklet olduğunu göz önünde bulundurursak Melbourne, botanik bahçesi ve southparkı derken bir ömürlük şehirler arasında yer almıştır.

melbourne-1

 

AMSTERDAM,HOLLANDA
Heineken bira fabrikası, Dam Meydanı, Rijksmuseum, Red Light District, Anne Frank’in evi, muhteşem bir park olan Voldelpark, Van Gogh müzesi gibi gezilecek görülecek onlarca yer varken burada yaşamamak mümkün değil. Medeni, anlayışlı ve güler yüzlü insanlarıyla karşılanacağınız bu şehirde her gününüzü bir banka yatıp müzik dinleyip kanal gezisi yapanları izleyerek geçirebilirsiniz.

amsterdam2_1

 

BARSELONA,İSPANYA
Gündüzleri tarihi, doğal güzellikleri ve mimari yapıları ile kültürüne hayran bırakan; akşamları ise eğlenceleri ve festivalleriyle gece uyutmayan cinsten bir yer. Buram buram ortaçağ kokan yapısıyla Gaudi’nin oyun bahçesi olmuş diyebileceğiniz bu şehirde yerellerin sıcakkanlılığından olsa gerek herhangi bir insanın yabancılık çekmeyeceği garantidir.

barcelona

BUDAPEŞTE,MACARİSTAN
Güzel ve bol aktiviteli Tuna’nın incisi. Önemli bir tarihe ev sahipliği yaptığını açıkça gösterecek kadar albenisi olan, gündüz ve gece hayatı ayrı güzel, mis gibi fiyatlarla en kral yemekleri yiyip en güzel içkileri tüketebileceğiniz, dost canlısı, eğlenceli Macaristan başkenti.

Budapest. Hungary Wide Desktop Background

VİYANA,AVUSTURYA
Suç oranın çok az olmasının verdiği rahatlıkla haydi bir tur atıp Avusturya’nın görkemini ve ihtişamını tadalım dediğiniz valsin zarafetini, opera ve klasik müziklerin zenginliğini yaşatan yaşayan şehir. Ulaşım kolay, şnitzel başarılı, yapılar nizami. Daha ne olsun ?

Processed with VSCOcam with f1 preset

 

PRAG,ÇEK CUMHURİYETİ
Tüm turistik noktalarının, renklerinin ve tarihinin güzelliğiyle sizi etkisi altına alabilecek bir şehir ”Prag”. Son derece ucuz olması da büyük avantaj.

vltava_in_prague

 

BERLİN,ALMANYA
Şehrin ortasından geçen borular ve Berlin duvarı size filmlerdeki Almanya’nın askeri ve polisiye soğukluğunu hissettirse de yemyeşil ve yüz ölçümü büyük parkları da vardır. Parklarında nudistlerin dahi rahatça takıldığı yerleri görünce de sizi rahatlatan; müze edasıyla sizi rönesans sanatına doyuran bir şehir.

berlin-almanya-resimler


CAPE TOWN,GÜNEY AFRİKA

Bir sürü farklı şeyi görebilir, tadabilirsiniz. Akşam manzarasıyla, iki okyanusun karıştığı noktada olan fazlasıyla doğa harikası bir yer. Teleferikle tepeye çıkmak, penguenleri izlemek, fok adasına yolculuk yapmak, beyaz kumdan sahillerine ya da tepelerdeki evlere bakakalmak, devekuşu çiftliklerini gezmek, şarap çiftliklerini ziyaret edip şarap tatmak gibi fantastik bir hayat sizi bekler bu şehirde.

cape-town

HELSİNKİ, FİNLANDİYA
Nefes almayı yeniden keşfedebileceğiniz kadar yeşillik dolu, gölü bol bir şehir. Trene atlayıp çevredeki ormanlara maksimum yarım saatte ulaşabilirsiniz. Tarihi mekânlar, tapınaklar, katedraller ve daha birçok gezilesi yer mevcut. Refah seviyesinin çok yüksek olduğu Helsinki’de yaşayarak mutluluğu tekrardan keşfedebilirsiniz.
helsinki

 

HAVANA, KÜBA
Günün herhangi bir saatinde herkesin dışarıda olduğu, buna rağmen son derece güvenli olan, kimsenin parayla ilgisi olmadığı cıvıl cıvıl bir ortam. Herkes sakin şekilde keyfine bakarken canlı Afro-Cuban müzik eşliğinde mojitonuzu yudumlayıp salsa öğrenebileceğiniz bir şehir kısacası ruhunuzu doyuracak güzellikte bir yer Havana.

havana

Benzer içerikler için GlokalWeb‘i FacebookInstagram ve Twitter‘da takip etmeyi unutmayın!

Merve Eron | ODTÜ İşletme

”Pusula” kategorisinden benzer yazılar:

Büyüleyici Ülke : Malta

Malta, oldukça küçük bir ada olmasına rağmen; tarihi binaları, kiliseleri ve büyüleyici sahilleriyle insanı kendine hayran bırakıyor. Fakat sadece gündüzleri gezebileceğiniz sıkıcı bir yer canlandırmayın kafanızda.Malta…devamı için okuyun.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın