Tarantino desem, sever miyiz? Ben şahsen sevmem diyen duymadım. Benim de en sevdiğim yönetmenlerdendir, belki de en sevdiğim. Ve hayranları olarak da yeni işlerini merakla bekliyor, verdiği demeçleri, çıkan haberleri merakla takip ediyoruz. Kafamızda ki soru ise belli: Tarantino’nun yeni işi ne olacak?

Kendisi daha evvel kafasının “70’ler Holywood dünyasında” olduğunu belirtmişti. Biz de tahminen 70’lerde geçen Holywood’un arkasında dönen, kirli alengirli işler kaynayan, kanlı manlı bi film çekecek herhalde diye düşünmüştük. Fakat Tarantino, yakın zamanda yeni işinin ne olacağı hakkında bir soruya bir açıklama yaptı ki; belli ki yeni işi çok büyük ihtimalle (kesinlikle derdim de Tarantino bu, sağı solu belli olmaz) SİNEMA FİLMİ OLMAYACAK. Açıklaması ise şu şekilde:
“Bir kitap mı yazacağım? Belki. 6 bölümlük bir mini-dizi mi çekeceğim? Belki. Ya da bir belgesel mi yöneteceğim? Belki. Şimdilik karar verme aşamasındayım.”
Şimdiii.. Önümüze 3 tane şapka attı baba.

 

27482080922b3778891cbf325b143ab3

 

Kitap? Şimdi, senaryo yazmak ve kitap yazmak başka işler. Tarantino görsel olarak yansıttığı ayrıntıları, betimlemeleri kelimelere dökebilir mi? Neden olmasın? Ama Tarantino bu işlerden çabuk sıkılabilir. Yazarsa okuruz tabi, yine de pek ihtimal vermiyorum.

 

bbac3030dea312414b15eb31a48b623e
Belgesel? Aslında 70’ler Holywood dünyasını anlatmak için belgesel gayet iyi bir araç. Tabi bu belgesel diğer belgesellere benzemez, Tarantino tarzını yine yansıtır, film tadında bir yapım olur. Zaten 70’ler Holywood’unu anlatan film çekse, o da belgesel tadında olacaktır. O yüzden belgesel görünümlü film benzeri değişik bir tat verebilir bize Tarantino.
Dizi? İşte benim aradığım kan. En yüksek ihtimal verdiğim seçenek bu. Bilirsiniz, Tarantino zaten filmlerini chapter 1, chapter 2,… şeklinde kısımlara böler. Şöyle 8-9 bölümlük bir Netflix dizisi. Tam Tarantino’ya uygun iş. Tabi bir de şöyle bir durum var; dizi çektiğinizde kullanabileceğiniz bütçe ve oyuncu havuzu film gibi geniş olamıyor. Yani diziye Brad Pitt’ler Leonardo DiCaprio’lar gelmez. Samuel Jackson gelir ama, onu zaten okeye çağırsak gelecek. Zaten Tarantino’nun da maaşlı çalışanı gibi. Bunların çok da pürüz yaratacağını sanmıyorum.

Evet elimize 3 seçenek bıraktı Tarantino. Biz hayranları olarak Akasya Durağı çekse izleriz zaten. Hadi bakalım, merakla bekliyoruz Tarantino!

tarantino

 

Benzer içerikler için GlokalWeb‘i FacebookInstagram ve Twitter‘da takip etmeyi unutmayın!

-Kürşad Şahin

”Kültür&Sanat” kategorisinden benzer yazılar:

İstanbul Film Festivali’nde Mutlaka İzlenmesi Gereken 13 Yapıt

36.İKSV İstanbul Film Festivali için geri sayım başladı. 84’ten süre gelen bağımsız film festivali 5-15 Nisan tarihlerinde seyirciyle buluşacak. Yaklaşık 20 farklı salonda 200…devamı için tıklayın.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

1 Yorum

Yorum Yazın