Önceki senelerde Marvel ve DC bir çok süper kahraman filmiyle beyaz perdede büyük başarılara imza atmıştı. Bu filmlerin hepsinin birbirinden güzel olmasıyla beraber konu olarak hepsinin kendine ait bir hikayesi vardı. Marvel , 2008 yapımlı olan Iron Man(Demir Adam) ile uzun süre devam edecek bir seri oluşturdu. Her filmin en sonunda çıkan 15 saniyelik kısımlarla o günden beri her filmi birbirine bağımlı hale getirdi ve bu da hayranlardaki heyecan ve merak seviyesini fazlasıyla arttırdı. DC de 2013 yapımlı Man of Steel (Çelik Adam) ile uzun sürecek olan kendi serisini başlatmış oldu.

Marvel ve DC 2019’a kadar vizyona girecek filmlerini açıkladılar ve hayranlarının kalp atışları şimdiden hızlandı. İşte nefes kesen süper kahraman filmleri:

DEADPOOL – 12 Şubat 2016

Marvel dünyasında öne çıkan isimlerden olan Deadpool , yaklaşık 2 senelik çekim aşamasından sonra beyaz perdede. Uzun bir bekleyişten sonra yayınlanan fragmanlarına bakılınca filmin aksiyon ve komedi yönünden fazlasıyla tatmin edici olduğu görülüyor. Bir çok çizgi romanında gördüğümüz özellikleri (alaycılığı , silah uzmanlığı) tamamen filme yansımış durumda.

BATMAN VS SUPERMAN : DAWN OF JUSTICE – 25 Mart 2016

Bir yanda milyarder Bruce Wayne bir yanda Daily Planet’te çalışan bir gazeteci Clark Kent. Ama herkesin bildiği gibi ikisinin de gizli kimlikleri var. Batman (Bruce Wayne) ile Superman (Clark Kent) amansı mücadelesi çok yakında beyaz perdede…

CAPTAIN AMERICA : CIVIL WAR – 6 Mayıs 2016

Şimdiye kadarki Marvel filmlerinde görülen takim halinde çalışma bu filmde tamamen değişiyor. Marvel’ın şimdiye kadar en çok ilgi gören serilerinden biri olan Civil War sinemaseverlerle buluşuyor. Kahramanlarımızın bazıları Captain America, bazıları ise Iron Man’in yanında yer alarak hem fiziksel hem de fikirsel olarak bir çatışma içine giriyor.

X-MEN : APOCALYPSE – 19 Mayıs 2016

Bir çok filmiyle kendini sevdirmiş olan X-Men serisi herkesin beklediği Apocalypse ile hız kesmeden devam ediyor. James McAvoy (Charles Xavier) , Michael Fassbender (Magneto) , Jennifer Lawrence (Raven-Mystique) gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmde güçlerinin sınırları olmayan En Sabah Nur (Apocalypse) ‘a karşı verilecek olan mücadele hayranların nefesini şimdiden kesti bile.

DOCTOR STRANGE – 4 Kasım 2016

Hayranları hariç çoğu kişinin hakkında pek bir bilgi bilmediği Marvel’in gizli karakteri Dr. Stephen Strange. Daha henüz filmin konusu belirli değil ama başroldeki isim kalp atışını arttırmaya yetiyor : Benedict Cumberbatch.

SUICIDE SQUAD – 5 Ağustos 2016

Kötüler dünyayı kurtarabilir mi ? Gizli bir hükümet kuruluşu olan A.R.G.U.S’un oluşturduğu ve süper kötülerden oluşan özel bir tim ve ellerinde ise dünyayı kurtarmak var. Joker ve Batman’in de içinde olduğu filmde DC’nin bir kaç sürprizi de olacağa benziyor.

GAMBIT – 7 Ekim 2016

X-Men’in çizgi filminde herkesin kalbinde yer etmiş Gambit’i şimdiye kadar X-Men Origins : Wolverine’de 10 dakikayı geçmeyen ve kimseyi tatmin etmeyen sahnelerinden başka hiç beyaz perdede görememiştik. Ama bunun farkında olan Marvel, Channing Tatum’un başrolde oynayacağı Gambit ile 2016’da karşımızda. Filmin konusu henüz belli değil.

Benzer içerikler için GlokalWeb‘i FacebookInstagram ve Twitter‘da takip etmeyi unutmayın!

Batuhan Aydil | ODTÜ

 

“Kültür & Sanat” kategorisinde benzer yazılar:

Son yıllarda,sinemalarda çizgi-roman uyarlaması film rüzgarı esiyor. Marvel,DC ve Fox bu işin son zamanlardaki söz sahibi. Süper kahraman filmlerine duyulan ilgi ve katılım, bizlere daha da fazlasını izleme fırsatını sundu. İster Marvel hayranı… devamı için tıklayınız.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın