Arkada çalan piyano ve gitar, mikrofonun önünde ise muhteşem sesiyle kalbinden dökülen şarkı sözlerini söyleyen Adele… Eline aldığı mikrofon ve arkasındaki orkestradan ibaret konserleriyle dakikalar içinde tüm konserleini sold-out yapmayı başaran bir kadın o. Adele’in görkemli kliplere ya da çekici dergi kapaklarına ihtiyacı yok. Rekorlar kıran satışlarının başarısını büyük ölçüde samimiyetine ve yeteneğine borçlu. Bu öyle bir yetenek ki, insanları 2 aydan kısa bir sürede 7.13 milyon kopya albüm alacak kadar heyecanlandırıyor.

adele-normal-365xXx80

Kendi yaşanmışlıklarını şarkı sözlerine döken Adele, muhteşem ve duygulu sesiyle şarkıları öyle bir söylüyor ki, kendinizi kendi hayat tecrübelerinizi sorgularken buluyorsunuz. Dünyadaki çoğu başarılı insan gibi-Damak sihirbazı aşçılar, kalplerdeki telleri titreten müzisyenler, yönetmenler; olayın içinde hissettiren yazarlar- Adele’in en büyük sırrı insanların kalbine dokunan şarkılar yapması. Adele İngiliz bir sanatçı, ama müziğin evrenselliği dünyanın dört bir tarafında rekorlar kırmasına engel değil. 25 albümü, 1 haftada 3 milyonluk satışıyla ABD’de 1 haftada en çok satan albüm rekorunu 2.4 milyon satan N’Sync’nin No Strings Attached albümünden aldı. Kendi ülkesinde ise durum elbette farklı değil. 25, İngiltere’de ilk haftasında 800 bin satarak geçilmesi imkansız bir rekora imza attı. Albüm tek başına, listede onu takip eden 86 albümün toplamından fazla sattı.


adele-25-album-uk-soulful-singer-2015

Gerek müzik gerekse film sektörünün önemli duraklarından biri olan YouTube’da 48 saatte 50 milyon tık alan ‘Hello’, şuan 48 saatte en çok tık alan video. Bu, Hello’nun saat başı 1 milyon kere tıklandığı anlamına geliyor. Bu hızlı satışlar, müziğin demirbaşı konserlere de yansıdı. Dublin biletleri sadece 3 dakikada tükendi! Kuzey Amerika biletleri de dakikalar içinde tükenince, biletler çoktan karaborsaya düştü ve bilet bulamayan hayranlar çıldırmış halde.

Albümünü Kasım’da çıkaran Adele, 25 albümüyle şimdiden 2015’in en çok satan albümü tahtına oturdu bile. Çoktan efsane olan Adele ile aynı çağda yaşamak, onun kırdığı rekorlara tanık olmak bizler için çok büyük bir şans. En büyük şansımız ise, Adele’in dünyaya hediye ettiği bu harikulade şarkıları dinleme imkanına erişmiş olmak…

Benzer içerikler için GlokalWeb‘i FacebookInstagram ve Twitter‘da takip etmeyi unutmayın!

Ceren Tuğçe Pöke | ODTÜ

Psikolojik Rahatsızlığı Olan 8 Çizgifilm Karakteri

Hepimiz çocukluk günlerimizde en sevdiğimiz çizgi filmin yeni bölümünü izlemek için sabahın erken saatlerinde televizyon karşısında beklemişizdir. Peki ya o birbirinden sevimli ve eğlenceli karakterlerin psikolojik hastalıkları … devamı için tıklayın.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın