Kızılay

Yılbaşı gecesi bence Ankara’nın uzak durulması gereken noktası, akşam 7-8 sularından Tunalı Çankaya vs gitmek için geçerseniz bile gece oluşacak ortamı sezinlemeniz zor değildir. Mekânlar genele göre daha ucuz olduğu için oldukça kalabalıktır, adam akıllı eğlendiğini söyleyeni hiç görmedim. Ama asıl olayı olan Konur’da ve Kızılay Avm ile Güvenpark arasında meydanda gece yarısı 10’dan geriye sayma kısmına gelirsek; öncelikle şunun farkına varmalıyız ki burası Kızılay meydanı bir New York Times Meydanı ya da bir Eyfel kulesi değil, gece yarısı mutlu bir şekilde arkadaşlarına sarılanlar coşkuyla yeni yılı kutlayanlar falan olmuyor. Kalabalığın çoğunun ‘zil zurna sarhoş’ tabirini göstermek için orda olduklarını akılda tutmak gerekli bir kere. Kızlar için ya da kız arkadaşıyla gitmeyi düşünenler içinse; genelde %20leri anca bulan kız oranıyla üzerinizde oldukça fazla göz olacaktır. Yok, ben bu riski alır yine de gider yılbaşına Kızılay meydanında girerim diyenlere; yeni yılın sizin için büyüklü küçüklü birçok sürprizi olabilir temkinli olun.

Bahçelievler

Ankaralı öğrencilerin fiyatlarıyla kalitesiyle ve ulaşımıyla çoğunlukla ilk sırasındadır. Normalde fiyatları makul olan yerler yılbaşında ne değişiklikler yapıyor gidenlere sormak lazım, kimisi toplu içki paketleriyle fiyat azaltırken kimisi yemek vs katıp oldukça tuzlu bir hesapla gelebiliyor, gideceğiniz yer için önceden bir araştırma yapın. Yine de her şekilde kaliteli hizmet sunan yerler var, 3. ve 7. caddedeki kalabalık bile eğlenmek için güzel bir ortam sunuyor.

Tunalı – Çankaya

Tunalı Hilmi, Tunus, Arjantin, Nene Hatun gibi değişik isimlerinin bir yerlerden hep duyulduğu güzel mekânların ve öğrenci hesabı için kimisinde birazcık tuzlu hesapların gelebileceği ama ben bu yılbaşı güzelce eğleneceğim diyenlerin yeri. Tabi fiyatlar yine mekândan mekâna değişiyor ve Tunalı Hilmi caddesindekilerin diğerlerinden daha hesaplı olduğu bilinmekte. Bunlar için de gitmeden bir fiyat stalkması yapmakta fayda var. Yemek müzik sohbet eğlence arayanlar için güzel cafe-pub’lar ya da sabaha kadar dans edip bütün enerjisini atmak isteyenler içinse clublar gayet kalitelidir. Kız kıza gidildiğinde bile çoğunlukla sorun yaşanmadığı, rahatça eğlenilebildiği için yılbaşı gecesi için popüler bölge diyebiliriz.

1414763825_tunali_hilmi_caddesi

Çayyolu – Park Caddesi

Arabasız insanların genelde gitmeye üşendiği, nasıl gidileceğini bilmediği, biraz şehir dışında kalan, uzak ama güzel yerdir. Evet oraya giden bir metro var ama yılbaşı gecesi için sadece giderken kullanabiliyorsunuz, malumunuz 10.30da bitiyor seferleri. Mekânları hakkında kötü yorumlar genelde gelmez kalitelidir, yılbaşı gecesi için de aynı kaliteyi sürdürürler. Tek şikâyet genelde fiyatlar hakkındadır; size çok eğlenceli bir yılbaşı gecesi sunabilir ama harçlığınızın/bursunuzun büyük bir kısmını da götürecektir. İyice araştırıp hesap yapmak gerekli.

Ev!

Öğrenci evinde kalıyorsanız, kalan arkadaşınız varsa ya da aileniz yılbaşında evde değilse başka bir seçenek aramaya gerek yok bence. Tanıdığınız herkesi çağırın, merak etmeyin büyük bir kısmı zaten gelmeyecek evin hali ne olur diye düşünmeyin. En yakın pizzacıdan söylenen pizza topluca alınan içki ve cips vs ile hem oldukça ucuza gelecektir hem de arkadaşlarınızla eğlencenin dibini yaşayabilirsiniz.

home-party

Benzer içerikler için GlokalWeb‘i FacebookInstagram ve Twitter‘da takip etmeyi unutmayın!

Dijan Teymur | ODTÜ İşletme

”Pusula” kategorisinden benzer yazılar:

Londra’da Kendi Harry Potter Turunuzu Nasıl Planlarsınız?

Bir numaralı Harry Potter fanı olan, Metropolitan Sanat Okulu öğrencisi Brian Selcik kendini J.K. Rowling’in Büyülü Dünyası’na adamış ve Universal Orlando’yu üç kere ve sadece Harry Potter için … devamı için tıklayın.

Yorum Yazın