Finans hayatımızın her alanında karşılaştığımız ve çoğumuzun zorlandığı bir disiplin. Üniversitede öğrendiğimiz birçok teorik bilgiye rağmen, finanstan uzak durmaya çalışırız hep. Bu durum iş tercihlerimizi de oldukça etkiler. Fakat ne iş yaparsak yapalım finans ile ilgili bilgi sahibi olmanın zorunlu olduğu da iş hayatında bir gerçek. ODTÜ İşletme Topluluğu olarak kuruluş amaçlarımızdan biri “Tüm üniversite öğrencilerine hizmet etmek.” ve bu amaç doğrultusunda öğrencilere finans sektörünü tanıtmak, teoriyi pratiğe dökmek amacıyla bu yıl sekizincisini düzenlediğimiz ve ana sponsor olarak Finansbank’ın, yan sponsor olarak EY’ın, oturum sponsoru olarak da KPMG’nin katıldığı “Finans Kongresi” etkinliğimizi 10-11-12 Aralık 2014 tarihlerinde  gerçekleştirdik. Etkinliğimize Türkiye ve dünyada sektöründe lider birçok şirketin üst düzey finans uzmanları ve CFO (Chief Financial Officer)‘ları katıldılar ve deneyimlerini bizlerle paylaştılar.

Screen Shot 2015-01-09 at 2.24.08 AM

Türkiye’deki tüm üniversite öğrencilerine açık olarak düzenlediğimiz 8. Finans Kongresi’ne başvuru için İstanbul, İzmir, Eskişehir ve Ankara’da açtığımız standların yanında standlarımıza ulaşamayanlar için de online kayıt fırsatı sunduk.

Etkinliğimizde, bankacılık, FMCG, denetim, havayolu, tekstil ve ilaç sektörlerinden katılan finans uzmanları ve CFO’lar; ‘lider şirketlerde finans yönetimi’, ‘küresel şirketlerin finansal yapıları’, ‘şirketlerde finansal kaos ile mücadele yöntemleri’ gibi konular üzerine eğitim verdiler. Konuşmacılarımız finans ile ilgili bilgi vermenin yanında öğrencilere iş hayatına dair önemli ipuçları da verdiler. Aynı zamanda oturum aralarında katılımcılarımız, konuşmacılar ile tanışma ve onlara bire bir soru sorma imkanı buldular. ODTÜ İşletme Topluluğu ailesi olarak, Türkiye’nin en önemli firmalarından finans uzmanlarını ağırladığımız, sohbet havasında geçen oturumlarımızla; her katılımcımıza hem finans alanı hem de iş yaşamı hakkında farklı bakış açıları kazandırdığımıza inanıyoruz.

Screen Shot 2015-01-09 at 2.24.29 AM

Benzer içerikler için GlokalWeb‘i FacebookInstagram ve Twitter‘da takip etmeyi unutmayın!

Deniz Çelikvar – ODTÜ İşletme Bölümü

Kampüsten kategorisinden benzer yazılar:

ODTÜ Barut Fıçısını Alkışladı !

16 Mayıs günü okulumuzdaki topluluklardan ODTÜ Oyuncuları’nın Barut Fıçısı adlı oyununa gittim. Oyunun yazarı Dejan Dukovski, kendisi 1969’da Makedonya’da doğmuş, ülkemizde en çok bu eseriyle biliniyor. Okulumuzun oyuncularının yorumuyla gerçekten akılda kalıcı bir oyun izledim…devamı için tıklayın.