ODTÜ İşletme Topluluğu olarak 23 yıllık köklü geçmişimizde her dönem aynı bilinçle üniversite öğrencilerine fayda sağlama amacı ile yaptığımız işlere bir yenisini ekledik. Ocak/2014’te yayınlanan 35. sayısı ile birlikte Glokal dergimizin basılı yayın hayatına son vermiş bulunuyoruz.

Özellikle son zamanlarda önemini daha iyi anladığımız çevresel konulardaki sorumluluklarımızı mümkün olduğunca yerine getirmek adına attığımız bu adım ile birlikte bunun, içerisinde bulunduğumuz dijital çağın hızına yetişmek adına da yapmamız gereken bir yenlik olduğuna inanıyorum. Türkiye’de üniversite öğrencilerine bilgi ve tecrübe paylaşımı imkanı sunarak, üniversite gençliğine eleştirel ve paylaşımcı bir kimlik kazandırmayı amaçlamaktayız. Bu sayede iş, eğitim, kültür-sanat gibi çeşitli konularda yeterli bilgiye sahip olmayan öğrencilerin, direkt olarak tecrübe sahibi öğrencilerin dilinden bu bilgilere ulaşmalarını sağlayacak olan Glokal Web, bilginin paylaştıkça çoğaldığına kanıt niteliğinde bir hizmet olacaktır.

Ekonomik hareketlerden staj ve kariyer programlarına, yurt dışı gezilerinden eğitim programlarına, kültürel incelemelerden gündem konularına, birbirinden farklı birçok konuda bilgi ve tecrübeye ulaşabilme imkanı sunarak, üniversite öğrencilerini daha kalifiye hale getirme konusunda üzerimize düşen görevi üstlenmekten mutluluk duyuyoruz. Bu sayede ülkemizin eğitim sistemine katkıda bulunarak, ülkenin geleceği olan gençlerin bu konularda daha bilinçli olmasını sağlamayı hedefliyoruz.

Siz değerli okuyucularımızı da bu hareketin bir parçası olmaya, bilgi ve deneyimlerinizi diğer üniversite öğrencileri ile paylaşmaya ve üniversite öğrencilerinin daha aktif ve bilinçli olmaları adına attığımız bu adıma destek olmaya davet ediyorum. Bizlere ODTÜ İşletme Topluluğu gibi bir oluşumun parçası olma imkanı sunan, başta rektörümüz aynı zamanda topluluğumuzun kurulmasında önemli destekleri bulunan sayın Prof. Dr. Ahmet ACAR olmak üzere, ODTÜ yönetimine, kurucu danışmanımız sayın Uğur ÇAĞLI’ya ve şu anki akademik danışmanımız sayın Seza DANIŞOĞLU’na, saygıdeğer kurucularımıza, 23 yıldır topluluğumuza emek vermiş olan üyelerimize ve siz değerli takipçilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımla.

 

Halil İbrahim Yavuz
Glokalweb.com Genel Yayın Yönetmeni

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. Ali

    Derginizin çevresel faktörleri göz önünde bulundurmasını takdir ettim. Topluluğunuzun başarılarının devamını dilerim.