1-Cehennem/Inferno 

Dan Brown’un 2 yıl önce çıkardığı Cehennem kitabı beyaz perdeye uyarlanıyor. Skyfall filmi gibi İstanbul’da çekilecek bir bölüm de var. Floransa ve Venedik’te geçen koşuşturmada Ayasofya’dan Mısır Çarsına kadar geçen olaylar var. Ana karakter Robert Langdon’ı Tom Hanks’in oynadığı filmi merakla bekliyoruz.

2-Batman v Superman: Adaletin Şafağı / Batman v Superman: Dawn of Justice 

Ben Affleck ve Henry Cavill’in beraber yer alacakları film 2013 yazının bol gişeli Men of Steel filminin devamıdır. Frank Miller’in 1986’ da yazdığı kitabının bir bölümünden uyarlanıcağı açıklanan filmi Zack Synder yönetiyor. Filmde Batman ve Superman’ın nasıl karşı karşıya geleceklerini hepimiz bekliyoruz.

3-Alice Through the Looking Glass 

Alice in Wonderland filminin 2.sinde kadro aynı kalıp yönetmen Tim Burton’ın yerini James Bobin alıyor. Bobin, Muppets filminin yönetmenliğiyle tanıdık. Alice in Wonderland’ı bu sefer farklı bir yönetmenle farklı bir bakışla izleyeceğiz.

4-Deadpool 

Marvel’ın en sıradışı ve en çılgın karakteri karşımızda! Yönetmenliğini Tim Miller’ın üstendiği filmin ana karakterini canlandıracak isim Ryan Reynolds. Deadpool karakteri , X Men Origins: Wolverine ‘de karşımıza çıkan Deadpool’dan daha farklı farklı bir yapıya sahip olucak.

5-Buz Devri 5

İlk 4 filmiyle büyük küçük herkesi eğlendiren animasyonun yeni filmi çıkıyor. Fox Animation Studios ve Blue Sky Studios firmalarının ortak çalışması olan filmden yüksek gişe bekleniyor.

6-Kayıp Balık Dory/ Finding Dory 

Kayıp Balık Nemo’yu nasıl unuturuz? Nemo’nun devam filmi 13 yıl aradan sonra bizi yeniden küçüklüğümüze döndürecek. İlk film 868 milyon gişe yapıp Amerikan Film Enstitüsü tarafından yapılan sıralamaya göre en iyi 10 animasyon filmi arasına girmiştir. Dory karakterini şimdiden merak ediyoruz.

7-Sibirbazlar Çetesi 2/Now You See Me 2 

Sonu ucu açık bitip herkesi şaşırtan filmin ikincisi geliyor. 4 sihirbazın birlikte gösteride banka soyduğu ilk filmi çok ilgi çekmişti. Bu sefer Daniel Radcliffe’in de katıldığı başarılı kadrosuyla yine sihirbazlar yine bizi şaşırtacak.

Benzer içerikler için GlokalWeb‘i Facebook, Instagram ve Twitter‘da takip etmeyi unutmayın!

İrem ŞEN | ODTÜ İşletme

 

“Kültür&Sanat” kategorisinde benzer yazılar:

14 Kült Filmde Hakim Olan Renk Paletleri

Hepimizin severek izlediği ve gördüğü değeri hak eden kült filmler var. Gelin birlikte bu filmlerde görsel olarak işlenen renk temasına ve yönetmenin en çok kullandığı renklere bakalım… devamı için tıklayınız.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın