Geçen sene ODTÜ’de katıldığım bir etkinlikte Dreamstalk ekibini dinleme fırsatı buldum.Yaptıkları iş beni cidden büyülemişti.Dreamstalk,çok yeni bir oluşum.Bu proje başlayalı sadece iki yıl oldu ama birçok insanın hayatına dokunmayı çoktan başarmış durumdalar.Bu projeden kısaca bahsetmek gerekirse; Algı stratejisti ve Koç Üniversitesi Öğretim görevlisi Semih Yalman ve dört hayalperestin yollarının kesişmesiyle başlamış her şey.Amaçları insanları hayal kurmaya teşvik etmek ve hayal algısını olumluya taşımak.Bu amaçla da Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversiteleri ziyaret edip öğrencilerin hayallerini dinliyorlar.Yapılması mümkün olanlarıysa hiçbir karşılık beklemeden gerçekleştiriyorlar.

Yaptıkları şeyi düşününce tebessüm etmemek elde değil.Hele bir de hayali gerçekleşen gençleri düşünün.Benim çok hoşuma giden bazı hayalleri sizinle de paylaşmak istiyorum.

Kaan Umu’nun en büyük hayali uçak kullanmakmış.Çoğumuz için bu konuda hiçbir bilgisi olmayan bir insan için imkansız denilebilecek bir hayal.Ama Kaan Dreamstalk ekibiyle beraber bu hayalini gerçekleştirmiş.

11111

Süheyla Tan’ın ise en büyük hayali İstanbul Boğazı’nı yüzerek geçmekmiş.O da belirli bir eğitim aldıktan sonra bu güzel ekiple beraber en büyük hayalini gerçekleştirme fırsatı bulmuş.

2222

Bir diğer gerçekleşen hayalse Ezgi Ergene’ye ait…  Ezgi’nin en büyük hayali National Geographic ekibiyle belgesel çekimine gitmekmiş ve o da belki de hayatının en değişik ve güzel gününe Dreamstalk sayesinde sahip olmuş.

3333

Dreamstalk iki yıl içerinde 20 üniversitede öğrencilerle buluşup 1630 öğrencinin hayalini dinledi.Bunların 19unu da gerçekleştirme fırsatı buldu.Onlara ulaşmak için üniversitenize gelmelerini beklemenize gerek yok.İnternet siteleri üzerinden de hayalinizi paylaşabilirsiniz.

Umarım ki gerçekleşen bir diğer hayal sizinki olur 🙂

Benzer içerikler için GlokalWeb‘i Facebook, Instagram ve Twitter‘da takip etmeyi unutmayın!

ECEM ÇALI | ODTÜ İşletme

 

“Yaşam” kategorisinde benzer yazılar:

Startup İstanbul 2015

Önce biraz etkinlikten genel hatlarıyla bahsetmek istiyorum. Nedir bu StartUp İstanbul derseniz; Asya, Avrupa ve Afrika kıtalarından 100’ün üzerinde yarışmacıya, 1500’ün üzerinde katılımcıya, 200’ün üzerinde yatırımcıya ev sahipliği yapan, ülkemizdeki en büyük girişimcilik… devamı için tıklayınız.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın