Babaları öldükten sonra evi yıllar önce terk etmiş dört çocuk, babalarının vasiyeti üzerine bir araya gelerek bir hafta boyunca aynı evde zaman geçirmek zorunda kalırlar. Birbirleriyle anlaşamadıkları halde onları kontrol eden bir büyük vardır: Anneleri.

Annelerinin de isteği, çocuklarını bir araya getirip eskisi gibi vakit geçirmek ve çocukların kaynaşmasını dilemek. Tahmin edileceği gibi zaman geçtikçe öyle olur, birbirlerinden farklı olan bu dört evlat zamanla birbirlerine ne kadar ihtiyaç duyduklarını anlarlar, anlaşmazlıklara rağmen. The Breakfast Club’ta da öyle değil miydi? Film, başında rahatsız edici bir olay yaşayan Judd karakterinin gözünden anlatılıyor. Judd hayatı boyunca risk almamış, hep planlı yaşamış, olgun biridir. Hem filmin başında yaşadığı olay hem de babasının ölümü onu etkilemiştir, dahası, geçirmek zorunda kaldığı o yedi günde hayatında sıra dışı işler yapmaya karar vermiştir. Jonathan Tropper’ın romanından uyarlanan bu yapımın senaristliğini de Jonathan Tropper yapmış, yönetmenlik görevini ise Shawn Levy üstlenmiştir.

Çoğu zaman basit diyalogların esiri olsa da filmin müzikleri verilmek istenilen duyguyu hissettiriyor ve filmin gidişatını dinamik tutuyor. Aslında gidişatın sıkıcı olduğunu söylemek doğru olmaz ancak cinselliğin güldürü ögesi olarak fazla kullanılması biraz gereksize kaçtığı için zaman zaman sıkabiliyor. İyi vakit geçirmek için tercih edilebilir bir film. Hem eğlendiriyor hem de ailesinden uzaktan yaşayan, onları çok nadir ziyaret eden kişiler de düşündürüyor.

Eleştirmenin Puanı: 7.0 / 10

Benzer içerikler için GlokalWeb‘i Facebook, Instagram ve Twitter‘da takip etmeyi unutmayın!
Bahadır KAYA | Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliği

“Kültür&Sanat” kategorisinde benzer yazılar:

İstanbul Film Festivali’nde Mutlaka İzlenmesi Gereken 13 Yapıt

36.İKSV İstanbul Film Festivali için geri sayım başladı. 84’ten süre gelen bağımsız film festivali 5-15 Nisan tarihlerinde seyirciyle buluşacak. Yaklaşık 20 farklı salonda 200 farklı filmin gösterime gireceği düşünülürse hepsine katılmak oldukça zor olsa gerek… devamı için tıklayınız.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın